Пројекат Српском изворном песмом до свог идентитета 2023

Носилац пројекта је Коло српских сестара из Ниша.Наша школа је сарадник на пројекту. Општи циљ пројекта је:

• Подизање свести о значају неговања српске изворне песме, значајно је и за спознају националног идентитета, као и за неговање српског изворног језика.
  • Подизање свести о значају неговања српске изворне песме, што ће допринетиформирању правилног односа, ученика према овој врсти музике.
  • Стварање амбијента за развијање критичког односа ученика према врсти музике коју слушају.

Све предходно речено доприноси подизању свести о социјалној припадности, оригиналности и посебности одређене социјалне средине
Посебно истичемо да овај пројекат има за циљ да сви ученици стекну представу о духовном богатство традиционалне српске музике, да покажу веће интересовање за српску изворну песму и да то интересовање пренесу на друге ученике и шири аудиторијум, те самим тим допринесу позитивним променама у социјалној средини у којој уче и живе.