Промоција пројекта ”Заједно и безбедно кроз детињство”

Са ученицима 8/1 ОШ ,,Др Зоран Ђинђић” у посети промоцији пројекта ”Заједно и безбедно кроз детињство” на простору Нишке тврђаве. Министарство унутрашњих послова y сарадњи са Министарством просвете и Повереником за заштиту равноправности, уз подршку Мисије ОЕБС-а у Републици Србији, Агенције за безбедност саобраћаја, Удружења ”Caritas” Србије и Школском управом Ниш, од школске 2023/2024. године реализује овај пројекат у циљу подизања свести ученика о последицама насилног понашања у стварном и виртуелном окружењу, препознавања различитих видова насиља и дискриминалције, усвајања стратегија за помоћ другима у невољи и вештина ненасилног решавања конфилката, развијања саосећања и информисања о начинима помоћи, подршке и заштите, као и усвајања знања и вештина о безбедном учешћу у саобраћају и понашању у ванредним ситуацијама.
16.09.2023. Ниш. Србија