Кадетско – омладински рапид турнир ” Дан младих града Ниша “

КАДЕТСКО-ОМЛАДИНСКИ РАПИД ТУРНИР У ШАХУ
,,ДАН МЛАДИХ ГРАДА НИША” 2023
Под покровитељством Градске општине Палилула, а у сарадњи са КЗМ ГО Палилула и ОШ ,, Бранко Миљковић “, организован је Кадетско-омладински рапид турнир ,, Дан младих Града Ниша “, у суботу 2. септембра 2023. године, у ОШ ,, Бранко Миљковић ” у Нишу.
Ово шаховско окупљање приређено је поводом обележавања Дана града Ниша 1. септембра и промовисања шаха и шаховске игре међу младима…
Такође овај турнир на симболичан начин обележава и почетак нове школске године, а у циљу промовисања шаха као спорта који треба развијати и неговати у образовним институцијама.
На овом турниру наши полазници шаховске секције ОШ ,, Др Зоран Ђинђић “су у групи ,, Ц ” – девојчице и дечаци рођени 2013. године и млађи освојили друго место и сребрну медаљу у категорији девојчица.
02.09.2023. ОШ ,, Бранко Миљковић “